שיקום הפה: מה זה אומר ואיך לבחור מרפאה מומלצת?

ברפואת השיניים ישנם תהליכים שונים ומגוונים המתבצעים תחת קבוצת טיפולים של "שיקום הפה". 

שיקום הפה הוא תחום ברפואת שיניים העוסק בשחזור שיניים בכדי לשפר תפקוד ואסתטיקה .החל בטיפולים פשוטים (סתימות, כתרים, הלבנת שיניים ועוד) ועד לטיפולים מורכבים הכוללים: השלמת חסר שיניים נרחב, שחיקת שיניים, בעיות סגר מסובכות והפרעות תפקודיות בפרקי הלסת, באמצעות: גשרים, תותבות נשלפות, השתלות ועוד. 
 
שיקום הפה כולל אבחון, תכנון וביצועו של טיפול בחלל הפה , תוך דגש על נוחות תפקוד ואסתטיקה אופטימליים. 

הפה בכללותו, נחשב לאחד הכלים השימושיים ביותר – כאשר סביבה בריאה בו תורמת גם לתפקוד אידאלי וגם לנראות אידאלית. בכדי ליהנות מתוצאות איכותיות ושביעות רצון גבוהה, יש לבחור גם בטיפול המתאים וגם במרפאת השיניים המתאימה ביותר.

טיפולי שיקום הפה במרפאת השיניים

ישנה מניפה רחבה מאד של טיפולים, כאשר המשותף לכולם הוא שיפור הנראות והתפקוד של השיניים בפה. חלק מהטיפולים המתבצעים כוללים:

שיקום הפה: מה זה אומר ואיך לבחור מרפאה מומלצת?

החשיבות של בחירת מרפאת השיניים הטובה ביותר

טיפולי שיניים הם כנראה לא הטיפולים החביבים ביותר על קהל המטופלים. בעוד ישנם מטופלים המושפעים ממיתוסים שונים אודות טיפולי השיניים, גם ישנם מטופלים שלצערם חוו טיפולים מכאיבים וכאלו שהתוצאות מהם אינן משביעות רצון. הסיבה בין היתר היא בחירה במרפאה שאינה די מומלצת.

בחירה במרפאת שיניים מומלצת לטובת ביצוע טיפולים של שיקום הפה הינה קריטית. בחירה במרפאה מובילה חשובה מכמה סיבות:

  • התאמת הטיפול המתאים לכם ביותר על ידי צוות רופאים מקצועי
  • שימוש בציוד החדיש ביותר ובטכנולוגיות המתקדמות ביותר
  • סביבה נקייה ואסתטית כתורמת להצלחת הטיפול וחווית המטופל
  • רופאים מקצועיים ומנוסים בתחום שיקום הפה

אז איך מוצאים מרפאת שיניים מומלצת?

1. המלצות ממכרים

כשאתם מקבלים המלצה על מרפאת שיניים או רופא ספציפי, אתם יכולים להיות שקטים יותר. כשחבר טוב, בן משפחה או קולגה למקום העבודה ממליץ לכם באופן אישי, אתם יכולים לדעת כי הוא ממליץ על פי ניסיונו. במילים פשוטות? אם מכר שלכם יצא מרוצה מטיפול, כנראה שכך גם אתם. כשאתם מקבלים המלצה, תוכלו ללמוד המון על יחס הרופא למטופל, שיטות הטיפול, עד כמה הטיפול כאב, מהי תקופת ההחלמה וכן הלאה.

2. הגיעו לפגישת היכרות או בדיקה במרפאת השיניים

לאחר כל טיפול שיניים, מקבל המטופל מהרופא שלו הדרכה שמטרתה להימנע ככל הניתן מזיהומים אפשריים. מה שלא המון מטופלים יודעים הוא שלעתים המרפאה בה הם מטופלים היא מקור הזיהומים. ישנה חשיבות גדולה מאד לסביבה נקייה במרפאת השיניים. כשאתם מגיעים לפגישת היכרות, בדיקות לפני טיפולים או קבלת הצעת מחיר, בדקו גם את השטח במטרה להבין עד כמה שמים דגש על חשיבות ההיגיינה.

3. האם הרופא יכול לבצע את הטיפול המתאים?

ענף "שיקום הפה" הוא ענף נרחב הכולל בתוכו מניפה רחבה של טיפולים. חשוב מאד שהרופא בו אתם מתעניינים יוכל להציע לכם את הטיפול הספציפי בו אתם מעוניינים. כך לדוגמה, במידה ואתם מעוניינים בטיפול של השתלה, חשוב מאד שהרופא יהיה בעל הניסיון הנדרש וההתמחות הספציפית בכל סוגי ההשתלות.

הקשר שבין שחיקת שיניים ושיקום שיניים

לצד המקצועיות: שירות אדיב, חיוך וסבלנות

בדיקה במרפאת השיניים היא הזדמנות נפלאה עבורכם גם להבין עד כמה הרופא חביב, חייכן, מכיל וסבלני. המון מטופלים רואים ברופא השיניים שלהם לא רק כזה המטפל להם בשיניים, אלא גם זה שמרגיע אותם מנטלית. לכן, על מנת שגם אתם תוכלו ליהנות מטיפול מקצועי ויסודי תוך שתחושו נינוחים – הגיעו אל המרפאה לפני שאתם מתחייבים על תכנית טיפולים. נסו להבין האם הרופא העומד מולכם משדר לכם ביטחון, ועד כמה אתם חשים שלמים להפקיד את שיקום הפה שלכם במרפאה זו.

בכדי לחייך, אתם לא צריכים לחכות לסיום הטיפול. החלו בתהליך שיקום הפה עוד היום, עם בחירת מרפאת שיניים מומלצת המתמחה בתהליכים שונים של שיקום הפה.