מחייכים שוב: שיניים תותבות קבועות

ישנם חיוכים ששווים מיליון דולר, אך בכדי לזכות בחיוך שכזה לא באמת צריך לשלם סכומי עתק. לא מעט אנשים – מצעירים ועד מבוגרים, סובלים משיניים חסרות בעקבות סיבות שונות. שיניים חסרות פוגעות באותם אנשים בכמה מישורים:

  • פגיעה בביטחון העצמי
  • קושי ממשי לגרוס את המזון
  • פגיעה אסתטית

ישנם תהליכים שונים ומתקדמים באמצעותם ניתן לתת מענה לאנשים הסובלים משיניים חסרות. עם זאת, ישנן כמה בעיות עיקריות בתהליכים שכאלו שכדאי לקחת בחשבון:

  • מדובר על פרוצדורות יקרות יותר
  • התהליך יחסית ארוך
  • השיקום לא בהכרח קל
  • לא ניתן לדעת בוודאות מה יהיו התוצאות

אחד הפתרונות המוצעים על ידי רופאי השיניים הוא פתרון של שיניים תותבות קבועות. בשונה מפתרונות אחרים שזוכים אולי ליחסי ציבור טובים יותר, דווקא השיניים התותבות סובלות מדעות קדומות שונות. הסיבה? העובדה כי הן נשלפות ולא קבועות בפיו של המטופל. לצד שיטות של תותבות זמניות, גם ישנה שיטה של תותבות קבועות!

שיניים תותבות קבועות: גם אתם יכולים לחזור לחייך!

החיוך שלכם הוא כרטיס הביקור שלכם בכל מקום אליו אתם מגיעים. כשאתם נהנים משיניים מלאות ובריאות, אתם מחייכים בפה מלא. וכשלא? ישנה מבוכה גדולה שהמון פעמים גורמת לכם להיות שקטים יותר בחוגים חברתיים – רק בכדי שלא תצטרכו לפתוח את הפה. שיניים תותבות קבועות הן המענה עבורכם!

שיניים תותבות קבועות יכולות למלא את מקומה של שן חסרה אחת, או לחילופין מספר שיניים בפה. בשונה ממה שניתן לחשוב כי מדובר על "פלטות" סטנדרטיות מוכנות מראש, השיניים התותבות מעוצבות לפי המידות הנדרשות ובהתאמה אידיאלית למבנה הפה והשיניים של המטופל.

המיתוס הוא שהשיניים התותבות פחות עמידות, יוצרות בעיות וכי צריך להחליף אותן אחת לכמה שנים. המציאות עם זאת, שונה מהמיתוס: השיניים יכולות לשרת את המטופלים לשנים ארוכות, כאשר התאמה של שיניים חדשות תתבצע רק במקרים בהם מתרחשים שינויים פיסיים במבנה החניכיים (לרוב, עם קצב ההתבגרות).

שיניים תותבות קבועות – לכל אחד?

למרות שניתן לייחס את השיניים התותבות לאוכלוסיה מבוגרת בלבד, ישנם גם אנשים צעירים שעוברים את התהליך ומביעים שביעות רצון גבוהה. על מנת שיהיה ניתן ליישם את השיטה הספציפית של שיניים תותבות קבועות, נדרשות גם שיניים בריאות בפיו של המטופל, שכן התותבות מחוברות אליהן. קביעת שיטת הטיפול תיקבע על ידי הרופא המטפל, זאת לאחר בדיקות מקדימות בפיו של המטופל. המטרה היא להתאים את השיטה האידיאלית שתבטיח את התוצאות הטובות ביותר.

ריפוד תותבות | שיניים תותבות קבועות

החיוך שלכם לא צריך לקרוע לכם את הכיס – שיניים תותבות קבועות אצל גל-שן

אכן, ישנן שיטות מתקדמות יותר מבחינה טכנולוגית למלא את החוסר של השיניים. הבעיה הגדולה היא שאותן שיטות מאד יקרות, כך שאנשים צריכים להחליט: האם לבצע את התהליך ולסיים אותו עם חור בכיס, או פשוט לוותר על התענוג ולהישאר עם שיניים חסרות.

השיטה של שיניים תותבות קבועות מאפשרת לכל אדם, בכל גיל ובכל סטטוס, ליהנות מחיוך מלא ומשיניים הממלאות תפקיד פרקטי. לא אחת, בעיקר באוכלוסיות מבוגרות יותר, מוצאים עצמם אנשים עם שיניים חסרות מוותרים על מזון מוצק רק מאחר והם לא יכולים לגרוס אותו. שיטת השיניים התותבות הקבועות שמה סוף לייסורים ולחוסר הנוחות.

אהבת את המאמר? שתף/י עם החברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מאמרים נוספים

שיניים תותבות גמישות – מה מייחד אותן?

שיניים תותבות גמישות – מה מייחד אותן?

שיניים בריאות ושלמות תורמות אמנם למראה החיוני והקורן, אך עוד לפני הכל הן ממלאות תפקיד חשוב ומשמעותי בגריסת המזון, ובדיבור תקין וברור. ניתן לייחס את השיניים התותבות אך ורק לאנשים מבוגרים, זאת בעיקר בעקבות מיתוסים שונים וגם סצינות מהתרבות הישראלית

קרא עוד »
השתלת שן בודדת

השתלת שן בודדת

כשמדברים על השתלות שיניים, לא מדברים בהכרח על השתלה של מספר שיניים בפה המטופל. לעתים, מספיקה שן אחת חסרה בכדי לפגוע בתפקוד התקין, ועל כן טיפולי ההשתלה מעניקים מענה גם במקרים בהם המחסור הוא של שן אחת בלבד.  לצד הפגיעה

קרא עוד »
הקשר שבין שחיקת שיניים ושיקום שיניים

הקשר שבין שחיקת שיניים ושיקום שיניים

אנשים הסובלים מתופעת שחיקת השיניים, נאלצים להיכנס למעגל מתיש ובלתי נגמר: שחיקת שיניים לאורך הלילה שמעוררת את הצורך בטיפולי שיקום שיניים. השחיקה אינה רצויה, ובעת שהיא מתרחשת לאורך זמן ולפרקים ארוכים בשנת הלילה, היא יכולה לגרום לנזקים שלא משאירים ברירה,

קרא עוד »