למה אנשים כל כך מפחדים מרופא שיניים?

כולנו מכירים את זה, השן כואבת, יש לנו בעיות בחניכיים או שאולי אנו זקוקים לשיקום שיניים, וכעת הפחד מהרגע בו נשב על הכיסא בחדר רופא השיניים הופך לגדול במיוחד!

פחד מרופא שיניים או מטיפולי שיניים חולף כמעט על כל אחת ואחד, כאשר עבור רבים מדובר בסיוט של ממש! לכן חשוב להבין למה אנשים כל כך מפחדים מרופא שיניים.

מומחים ברפואת שיניים כמו גם פסיכולוגים מסבירים כי טראומות ילדות עלולות ליצור דנטופוביה אצל רבים, כמו אצל אנשים שהוכרחו באלימות ובכוח לשבת על כיסא רופא השיניים. ישנם כאלה שחוו טיפול כירורגי או טיפול מורכב בילדות וזוכרים את התהליך כטראומטי, בעוד שבעבר הטכנולוגיה לא הייתה כה מתקדמת (כמו בימינו אנו) ורבים סבלו מטיפול שיניים ארוך וכואב.

עם זאת כיום יותר ויותר אנשים מתגברים על הפחד גם באמצעות רופאי שיניים שיודעים כיצד להתמודד עם חרדות של מטופלים, כמו גם בשל היכולת להשתמש בטכנולוגיות חדישות שמפחיתות רבות את הכאב, וגם מאפשרות טיפול מהיר ויעיל יותר, כמו גם שישנם טיפולים הנעשים בהרדמה מלאה או בסדציה/ טשטוש.

כיצד בוחרים מרפאת שיניים שתעזור להתמודד עם פחדים?

כאשר אתם זקוקים לטיפול שיניים או לכל הליך לבריאות חלל הפה – חשוב לבחור מרפאת שיניים שעובדת בצורה שמקנה רוגע לחרדים מטיפולים כאלה. שימוש בסדציה או טשטוש לצורך טיפול שיניים, כמו גם הרדמה מלאה – יכולים לעזור מאד לרבים להתמודד עם פחדים ואף לחזור למרפאה לביקורת או לבדיקה ללא פחד ואפילו בביטחון.

איזה טיפולים אפשר לעבור בהרדמה מלאה?

אנשים שחרדים מטיפול או שחוו טראומה אצל רופא השיניים, יוכלו לעבור את כלל הטיפולים, החל מסתימות פשוטות עד שיקום שיניים בהרדמה מלאה. בכך רבים יכולים לשמור על בריאות הפה, כמו גם ליהנות מטיפולים כירורגיים ואסתטיים בהרדמה מלאה.

אהבת את המאמר? שתף/י עם החברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מאמרים נוספים

יישור שיינים ללא גשר – הכירו גם אתם!

יישור שיניים ללא גשר – הכירו גם אתם!

רפואת השיניים כבר שנים רבות מציעה שלל טיפולים שמטרתם ליישר את שיני המטופלים. כמו בכל תחום, גם בתחום רפואת השיניים ישנם פיתוחים מתקדמים שהופכים את הטיפול לפשוט יותר וגם אסתטי יותר. כידוע, לטובת יישור השיניים נדרשו עד לא מזמן המטופלים

קרא עוד »
כתרים על בסיס זירקונייה אוקסיד

כתרים על בסיס זירקוניה אוקסיד

לאחר שרופא השיניים המליץ לכם על טיפול באמצעות כתרים, עליכם לקבל החלטה בדבר סוג הכתר הנבחר. לכל כתר ישנם יתרונות וחסרונות, ורופא השיניים ישמח להציג בפניכם את התכונות של כל כתר. רפואת השיניים עושה כיום שימוש בכתרים שונים: כתרים על

קרא עוד »
כתרים על בסיס מתכת מצופה בחרסינה

כתרים על בסיס מתכת מצופה בחרסינה

כבר שנים רבות שרופאי השיניים עושים שימוש בכתרים, הודות להם יכוליםהמטופלים ליהנות מפתרון הגנתי ואסתטי בשיניים חלשות יותר. תפקידו של הכתר הואלהעניק לשן ציפוי הגנתי מלא, המכסה את כל פני השטח שלה. אותה מעטפת בדמות הכתר שומרתעל השן מפני סדקים

קרא עוד »