למה אנשים כל כך מפחדים מרופא שיניים?

כולנו מכירים את זה, השן כואבת, יש לנו בעיות בחניכיים או שאולי אנו זקוקים לשיקום שיניים, וכעת הפחד מהרגע בו נשב על הכיסא בחדר רופא השיניים הופך לגדול במיוחד!

פחד מרופא שיניים או מטיפולי שיניים חולף כמעט על כל אחת ואחד, כאשר עבור רבים מדובר בסיוט של ממש! לכן חשוב להבין למה אנשים כל כך מפחדים מרופא שיניים.

מומחים ברפואת שיניים כמו גם פסיכולוגים מסבירים כי טראומות ילדות עלולות ליצור דנטופוביה אצל רבים, כמו אצל אנשים שהוכרחו באלימות ובכוח לשבת על כיסא רופא השיניים. ישנם כאלה שחוו טיפול כירורגי או טיפול מורכב בילדות וזוכרים את התהליך כטראומטי, בעוד שבעבר הטכנולוגיה לא הייתה כה מתקדמת (כמו בימינו אנו) ורבים סבלו מטיפול שיניים ארוך וכואב.

עם זאת כיום יותר ויותר אנשים מתגברים על הפחד גם באמצעות רופאי שיניים שיודעים כיצד להתמודד עם חרדות של מטופלים, כמו גם בשל היכולת להשתמש בטכנולוגיות חדישות שמפחיתות רבות את הכאב, וגם מאפשרות טיפול מהיר ויעיל יותר, כמו גם שישנם טיפולים הנעשים בהרדמה מלאה או בסדציה/ טשטוש.

כיצד בוחרים מרפאת שיניים שתעזור להתמודד עם פחדים?

כאשר אתם זקוקים לטיפול שיניים או לכל הליך לבריאות חלל הפה – חשוב לבחור מרפאת שיניים שעובדת בצורה שמקנה רוגע לחרדים מטיפולים כאלה. שימוש בסדציה או טשטוש לצורך טיפול שיניים, כמו גם הרדמה מלאה – יכולים לעזור מאד לרבים להתמודד עם פחדים ואף לחזור למרפאה לביקורת או לבדיקה ללא פחד ואפילו בביטחון.

איזה טיפולים אפשר לעבור בהרדמה מלאה?

אנשים שחרדים מטיפול או שחוו טראומה אצל רופא השיניים, יוכלו לעבור את כלל הטיפולים, החל מסתימות פשוטות עד שיקום שיניים בהרדמה מלאה. בכך רבים יכולים לשמור על בריאות הפה, כמו גם ליהנות מטיפולים כירורגיים ואסתטיים בהרדמה מלאה.

אהבת את המאמר? שתף/י עם החברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מאמרים נוספים

החניכיים מדממות? גשו להיבדק!

החניכיים מדממות? גשו להיבדק!

קמתם לעוד בוקר שגרתי אותו התחלתם עם צחצוח השיניים? בוקר טוב! כל עוד הצחצוח הסתיים ללא כאבים או סימפטומים מחשידים, הרי שתוכלו להמשיך את שגרת הבוקר שלכם. קרה ואתם מבחינים בדימום מהחניכיים? אין להתעלם ממנו. דימומים מהחניכיים יכולים להיות בדרגות

קרא עוד »
ציפוי חרסינה לשיניים

ציפוי חרסינה לשיניים

השאלה בדבר חשיבות האסתטיקה של השיניים כבר איננה רלוונטית. כיום, ברור כשמש לרופאי השיניים ולמטופלים גם יחד, כי טיפול מוצלח מתחשב גם בנראותן של השיניים, ולא רק בתפקודן. ישנם מטופלים שמגיעים אל מרפאת השיניים לטובת טיפול שאינו אסתטי, אך במהלכו

קרא עוד »
הסיבות הגורמות לאובדן השיניים

הסיבות הגורמות לאובדן השיניים

לא ניתן לייחס דבר אחד טוב לאובדן של שן, אך הבשורה המשמחת היא שרפואת השיניים יודעת כיום לתת מענה מצוין לאנשים שאכן איבדו שן אחת או יותר. אובדן של שן לא משפיע אך ורק על יכולות הדיבור, גריסת המזון והמראה

קרא עוד »