הבהרת שיניים – גם אתם יכולים להתחיל לחייך

חיוך יפה לא מעיד אך ורק על שיניים מתוחזקות ובריאות, אלא שהוא גם מייצר נראות אטרקטיבית. ישנם לא מעטים ששמים בראש סדר העדיפויות שלהם את הטיפולים "הפונקציונאליים" יותר, ודווקא טיפולי האסתטיקה בשיניים מקבלים תשומת לב פחותה. חשוב להבין כי למרות שטיפול שיניים מסוג הבהרת שיניים מעניק "רק" מראה קורן יותר לשיניים, הרי שבכוחם של טיפולים שכאלו לחזק את הביטחון העצמי ואת התחושה הכללית.

בעבר הלא כל כך רחוק, היו התנגדויות שונות שלא לעשות את טיפולי ההבהרה, בעיקר על בסיס טיעונים כלכליים. כיום לעומת זאת, מאחר וישנן מספר שיטות לביצוע הבהרת שיניים (כולל הבהרה ביתית), הרי שטיפול אסתטי זה נגיש יותר – כאשר התוצאות נותרות מרשימות.

הבהרת שיניים אל מול הלבנת שיניים – מה ההבדל?

לעתים, ישנו בלבול בין טיפול הבהרת השיניים ובין הטיפול שבמידה רבה זוכה ליותר יחסי ציבור – הלבנת השיניים. טיפול של הבהרת שיניים המתבצע במרפאת השיניים, לא שם לעצמו למטרה להלבין את השיניים, אלא להבהיר אותן. טיפולי ההלבנה מתמקדים במטרה להפוך את השנים לבנות, בעוד טיפולי ההבהרה מתמקדים בשינוי גוון צבע השן.

הבהרת שיניים – גם אתם יכולים להתחיל לחייך

מה חשוב לדעת כבר בשלב זה על טיפולי הבהרת השיניים?

  • ניתן לבצע הבהרת שיניים במרפאת שיניים וגם על בסיס טיפול ביתי.
  • התהליך לא פוגע בשן (לא מחליש אותה או מסיר ממנה שכבות).
  • אין תופעות לוואי לטיפולי הבהרת השיניים.
  • טיפולי הבהרת שיניים דורשים בתחזוקה.
  • ניתן לבצע את הטיפולים אך ורק בפה בריא עם שיניים בריאות.

הבהרת שיניים ביתית אל מול הבהרה במרפאה – מה אתם צריכים לדעת?

אלו מכם שרוצים להבהיר את השיניים בכותלי הבית, יוכלו לעשות זאת. הטכניקה מבוססת על סיד הלבנה, כאשר התהליך דורש מכם להתמסר לתקופה של בין חודש לחודשיים בממוצע. את הסיד יש להניח על השיניים לפרק זמן משתנה ביום (יומלץ על ידי רופא השיניים), כאשר לרוב מדובר על בין שעה וחצי לשלוש שעות ביום.

הבהרת השיניים במרפאת השיניים לא מתבצעת על ידי סיד, אלא באמצעות לייזר או עם מערכת הלבנה מנורת LED/UV (אור כחול). בשונה מהטיפול הביתי שבו עליכם להתמסר לתהליך ארוך יחסית, כאן מדובר על טיפול המבוסס על מספר סבבים שונים, כאשר כל אחד מהם אורך כ-15 דקות לערך. מספר הסבבים המומלץ עומד על כשלושה, אך לכל מטופל תותאם תכנית טיפולים מדויקת יותר בהתאם למטרותיו וגוון השיניים שלו. בסך הכל, מדובר על תהליך קצר במרפאת השיניים שנע בין 45 דקות לשעה וחצי.

הבהרת שיניים – גם אתם יכולים להתחיל לחייך

איך קרה וצבע השיניים שלכם השתנה?

אנשים שמעוניינים לעבור טיפולי הבהרה בשיניים, מעוניינים בדבר ספציפי: להשיב לעצמם את גוון השיניים הטבעי שלהם. ככל שמתבגרים, כך עולה הסבירות כי צבע השיניים הטבעי יתחלף בצבע אחר, כאשר אורח החיים אליו כל אחד נצמד משפיע במידה רבה על גוון השן. מה יכול להשפיע על שינוי הצבע בשיניים?

  • שתיית אלכוהול מרובה
  • שתיית קפה ותה
  • עישון בתדירות קבועה
  • מחלות כרוניות שונות
  • שינוי צבע בעקבות תופעות לוואי של תרופות

כדאי להשתמש במשחת שיניים להבהרה?

כיום מוצעים לקהל הרחב שלל תכשירים שונים המבטיחים להבהיר את השיניים. עם זאת, יש לקחת בחשבון כי שימוש במשחת שיניים (גם אם מדובר על שימוש על בסיס יום יומי), לא בהכרח יוביל אתכם אל התוצאות להן אתם מצפים. היתרון שבמשחות האלו הוא בעיקר במחיר הנגיש שלהן שנוח לכל כיס, אך החומר הפעיל בתוכן שאכן אמור להבהיר את השיניים אינו רב. לכן, במידה ואתם מעוניינים בטיפול הבהרה איכותי ואפקטיבי, יש לפנות אל מרפאת השיניים.

אהבת את המאמר? שתף/י עם החברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מאמרים נוספים

כמה זמן לוקח לעשות טיפול שורש?

כמה זמן לוקח לעשות טיפול שורש?

הגעתם לבדיקה כללית במרפאה ותוצאות הבדיקה שיקפו בפניכם: אתם צריכים לעשות טיפול שורש! אז נכון, מדובר על טיפול מעמיק וחודרני, אך מה שהופך את הטיפול למאיים כל כך הוא כלל לא הטיפול, אלא דווקא המיתוסים והאגדות שנוצרו עליו. טיפול השורש

קרא עוד »
מהי קוסמטיקה דנטלית?

מהי קוסמטיקה דנטלית?

רפואת השיניים מציעה כיום מניפה רחבה של טיפולי שיניים איכותיים. ניתן לחלק את הטיפולים השונים ל-3 קבוצות עיקריות: טיפולי שיניים שהדגש שלהם הוא על תפקוד השן. טיפולי שיניים שמטרתם שיפור החזות האסתטית. טיפולים המשלבים בין תפקוד השן ובין נראות השן.

קרא עוד »
איך מטפלים בשן לאחר פציעה?

איך מטפלים בשן לאחר פציעה?

אתם לא יכולים לשלוט בכל דבר שקורה לשיניים שלכם, אך אתם בהחלט יכולים לשלוט בהחלטה שלכם לקבל את הטיפול המקצועי ביותר. במרפאת השיניים שלנו, אנו מבצעים שלל טיפולים לשיניים שנסדקו, נשברו או נתלשו ממקומן בעקבות פציעה. מכה חזקה בשן בעקבות

קרא עוד »