שיניים תותבות גמישות – מה מייחד אותן?

שיניים בריאות ושלמות תורמות אמנם למראה החיוני והקורן, אך עוד לפני הכל הן ממלאות תפקיד חשוב ומשמעותי בגריסת המזון, ובדיבור תקין וברור. ניתן לייחס את השיניים התותבות אך ורק לאנשים מבוגרים, זאת בעיקר בעקבות מיתוסים שונים וגם סצינות מהתרבות הישראלית הפופולארית.

בפועל, מחסור בשיניים אינו תמיד משהו ניתן לצפות, כאשר לעתים אותן שיניים שחסרות מקורן במכה או תאונה פתאומית. לכן, פתרון השיניים התותבות מתאים לכל אדם ובכל גיל, כל עוד הוא סובל ממחסור בשן או שיניים. הודות לפתרון השיניים התותבות, ניתן להשלים את השיניים החסרות בטיפול יסודי, קצר וגם נגיש כלכלית.

שביעות הרצון של המטופלים מהשיניים התותבות הגמישות גבוהה מאד. השיניים התותבות הגמישות מצופות בשרף, והוא זה התורם בין היתר להפחתה משמעותית בכאבים שעלולים לחוש במהלך התקנת השיניים, וגם לאורך תקופת ההסתגלות והשגרה. 

שיניים תותבות גמישות – על מה באמת מדובר?

צמד המילים "שיניים תותבות" מגלם בתוכו שלל טיפולים וסוגים: שיניים תותבות קבועות, זמניות, מלאות וחלקיות. תת-טיפול נוסף הוא באמצעות השיניים התותבות הגמישות, שדרך תיאורן ניתן להבין כי מדובר על שיניים גמישות יותר, וקשות פחות, בהשוואה לאלו ה"רגילות". דרך קבע, ישנו ניסיון לשפר את תחושת המטופלים הנהנים מפתרון השיניים התותבות, תוך דגש על הסתגלות קלה ומהירה יותר.

לצד היתרונות הבולטים של השיניים התותבות, גם ישנם לא מעט חסרונות שחשוב להיות ערים להם. מאחר ומדובר על התקן חיצוני ולא על שיניים טבעיות, הרי שהן נוטות לעתים להפריע, ולייצר תחושה כללית של חוסר נוחות. השיניים התותבות הגמישות אמורות לענות בדיוק על הצורך הזה, ובאמצעות המגע הגמיש והרך, לבסס סביבה נוחה, רכה ואידיאלית יותר בפה.

התאמה מלאה של השיניים התותבות אל המטופל

שיניים תותבות מותאמות באופן אישי למטופל. מטבע הדברים, כל מטופל מאופיין בלסת שונה ובגודל שונה, כך שיש לקחת מידות מדויקות לטובת התאמה אידיאלית. כחלק מהרצון להבטיח שביעות רצון מלאה, גם נבחנת האפשרות להתאים שיניים תותבות גמישות, ולא את אלו "הקונבנציונאליות". בשונה מהשיניים התותבות הרגילות, אלו הגמישות מצליחות להשתלב בהרמוניה גדולה יותר לרקמות השונות, כך שהסביבה בפה פשוט נוחה יותר כבר מהרגע הראשון. 

התאמה מלאה של השיניים התותבות אל המטופל

דברים חשובים שכדאי לדעת על שיניים תותבות גמישות:

  • שיניים תותבות גמישות, כמו אלו הרגילות, דורשות בתחזוק ובניקוי ממש כמו שיניים רגילות
  • ניתן להתאים אותן מראש למטופל ולבחור בהן כפתרון הקבוע
  • בשונה משיניים תותבות רגילות, אותן לא צריך להסיר בלילה לפני השינה
  • גם תותבות אלו דורשות בתקופת הסתגלות שיכולה לארוך כשבוע 
  • שיניים תותבות גמישות לא ניתן לרפד

למי מתאימות השיניים התותבות?

כאמור, מדובר על טיפול שכל תכליתו היא לגשר על הפער של המחסור בשיניים. ההשוואה בין טיפולי התותבות ובין השתלות השיניים, מתבקשת. כשבוחנים את האפשרויות השונות, צריך לקחת כמה דברים בחשבון ורק לאחר מכן לבסס החלטה נבונה ומושכלת:

  • בכל הקשור לעלות הכלכלית, שיניים תותבות גמישות זולות יותר מטיפולי השתלת השיניים
  • מדובר על  טיפול קצר מאד, כך שהוא עונה על צורך מיידי מבלי צורך להמתין חודשים להשתלה
  • הנראות האסתטית טובה ומחמיאה, אך עדיין ישנו יתרון בולט לטיפולי ההשתלה
  • שיניים תותבות מתאימות למחסור של שיניים בודדות או מספר רב של שיניים

פתרון השיניים התותבות הגמישות מועדף על קהלים בכל טווח הגילאים. הסיבה היא הרצון להשלים את מחסור השיניים, מבלי להתמסר לתהליך טיפול ארוך וממושך. במידה וגם אתם סובלים ממחסור בשיניים, תוכלו להגיע אלינו למרפאה לבדיקה יסודית ופגישת ייעוץ איכותית, אמינה ומקצועית.

אהבת את המאמר? שתף/י עם החברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מאמרים נוספים

השתלת שן בודדת

השתלת שן בודדת

כשמדברים על השתלות שיניים, לא מדברים בהכרח על השתלה של מספר שיניים בפה המטופל. לעתים, מספיקה שן אחת חסרה בכדי לפגוע בתפקוד התקין, ועל כן טיפולי ההשתלה מעניקים מענה גם במקרים בהם המחסור הוא של שן אחת בלבד.  לצד הפגיעה

קרא עוד »
הקשר שבין שחיקת שיניים ושיקום שיניים

הקשר שבין שחיקת שיניים ושיקום שיניים

אנשים הסובלים מתופעת שחיקת השיניים, נאלצים להיכנס למעגל מתיש ובלתי נגמר: שחיקת שיניים לאורך הלילה שמעוררת את הצורך בטיפולי שיקום שיניים. השחיקה אינה רצויה, ובעת שהיא מתרחשת לאורך זמן ולפרקים ארוכים בשנת הלילה, היא יכולה לגרום לנזקים שלא משאירים ברירה,

קרא עוד »
הרמת סינוס סגורה – על התהליך ומתי צריך אותו

הרמת סינוס סגורה – על התהליך ומתי צריך אותו

התרחיש האידיאלי הוא שרופא השיניים יוכל לבשר לכם: "אפשר לצאת לדרך עם תהליך השתלת השיניים, יש לכם כמות מספקת של עצם!". עם זאת, לעתים ישנו טיפול מקדים נדרש, שמבלי שמבצעים אותו וממתינים לתקופת התגבשות העצם, לא ניתן להמשיך הלאה להשתלת

קרא עוד »